Recenze Bernina Bernette

Zakoupeno v Šicí centrum

• snadné navlékání

Ověřený zákazník Svět šití Ověřený zákazník

Přidáno: 26. prosince 2016

(naposledy upraveno 26. prosince 2016)

Zakoupeno v Svět šití

• Stroj snad i pro amatéry. Začal jsem stroj používat i bez čtení manuálu. Ovládání je intuitivní.
  • Nejvíc se mi líbí navlékač jehel. Jak dlouho vydrží se uvidí.
  • Dále je skvělý systém vkládání stehů do 4 oddělených pamětí (po 40 stezích).
  • V základu je 7 patek, ale není problém je dokoupit. Látací a lemovací patky v základu nejsou.
  • Jednoduchá výměna základních patek (na displeji vás většinou stroj navede jaký typ patky použít).
  • Stroj je dle mě tichý.
  • Obsluha stroje je zábavná.
  • Osvětlení LED diodou je dostatečné.
  • Český manuál i se základy šití. Moc pěkný.
  • Možnost ovládání šití pedálem nebo tlačítky na stroji.
  • Pedál rychlosti šití je příjemně citlivý na sešlápnutí.
  • Možnost šití dvojjehlou.
  • A spousta dalších vychytávek.
  • Při látání (patku si musíte dokoupit) mi stroj začal tvrdit, že je přetržená horní niť. Nebyla to pravda. Vytáhl jsem horní niť a znovu celou navlékl. Pak už to neudělalo. Asi nějaká nečistota.
  • Písmenka se vám podaří vyšít jenom na houževnatější látce nebo podložit trhacím papírem. Písmenka mají výšku 7mm. Nenajdete zde českou diakritiku a to asi není u žádného stroje. Písmenka moc vyšívat nebudu. Beru to jen jako marketingový tah výrobců v navýšení počtu stehů.
  • Při navlékání spodní nitě je po odstřižení niť neposedná a musíte ji umravňovat aby jste ji nepřiskříply víčkem.
  • Jestli jsem to pochopil šití dvojjehlou podporuje jen dvojjehlu 2mm.
  • Při navíjení nitě na cívku spodní nitě nevypíná při úplném navinutí cívky - je to jak když prokluzuje spojka - jako by se to na konci dusilo - nepěkná věc. Měla by cívka odskočit a navíjení skončit. Že by vada stroje nebo konstrukční nedomyšlenost?

Celkově ten stoj švýcarské kvality vyrobený v Asii splňuje dle mě podmínku cena/výkon. Desing je moc pěkný. Připočtu servis a stroj mohu vřele doporučit.

Ověřený zákazník sici-stroje.eu Ověřený zákazník

Přidáno: 19. října 2015

Zakoupeno v sici-stroje.eu

Zatím jsem nenašla žádnou chybu.

Bernina Bernette Milan 7

Bernina Bernette Milan 7

Anonym Anonym

Přidáno: 21. února 2015

• Vice nez dostacujici pocet stehu
  • Regulace tlaku pritlacne patky
  • Nastaveni polohy jehly nahore/dole
  • Rotacni chapav
  • Jednoduche ovladani
  • Plynuly chod
  • Dostatecne osvetleni
  • Nastaveni rychlosti siti
  • Dle meho je navod velmi neprehledny
  • Minimalni prislusenstvi

Jsem svadlenka - zacatecnik. Puvodne jsem zakoupila Ladu Q60B, ale se strojem jsem mela problemy (tupy orez, nepravidelne navijeni civky a hlavne jsem spodni nit navlekla jednou z 20ti pokusu). Stroj jsem vratila a rozhodla se pro Bernette. Puvodne jsem mela ve vyberu typ Milan 5, ale nakonec jsem si priplatila za Milan 7 kvuli polohovani jehly a nelituji. Je to uzasna vec, kterou vyuzivam pri kazdem siti! Dalsi veci, kterou vyuzivam a neni standardem napr. u s.s. Brother je regulace tlaku patky. Stroj sije pekne plynule, volba stehu je prehledna, vse je velmi jednoduche, navlekani horni i spodni nite jde uplne samo. Kryt sice neni tvrdy, ale je neni to zadny sustak, jako u te Lady nebo Janome, je to z tlusteho materialu a jsou na nem 3 kapsy ( na navod, nuzky apod.).
Bohuzel, navod je velmi neprehledny a kdyz chcete najit, treba ja nasadit kracejici patku, tak musite listovat stranku po strance, v obsahu nezjistite nic. Take je stroj velmi tezky. Oproti Lade ma navic kovovou spodni desku a asi 4,5 kg navic - nevim jestli je to plus, rekla bych, ze s rotacnim chapacem uz nejsou takove vibrace a neni to tedy tak zasadni. Jinak je stroj velmi pekny, oproti lade a janome 920 je o dost robusnejsi.
Se strojem jsem kazdopadne moc spokojena a vrele jej doporucuji tem, kteri chteji spolehlivy mechanicky stroj, ale moc radi by i vychytavky elektronickych stroju :)

Zobrazuji 41 - 44 ze 44 recenzí 1 2 [ 3 ]